Öt évvel ezelőtt az ebben a könyvben szereplő dolgokról még nem beszélhettünk volna, mert az adatok döntő többsége azóta született. A biotechnika forradalmának új lehetőségei ezen a területen is óriási segítségünkre vannak. Arra korábban senki sem gondolt, hogy a boncasztalon, a bűzös bélsárnak lehet valamilyen szerepe életünkben. Az új ismeretek birtokában az eddig értéktelennek hitt széklet felértékelődött, és a vizsgálatok középpontjába került, új lehetőségeket, új reményeket hozva eddig gyógyíthatatlan betegségek kezelésére. És akkor visszatérhetünk az orvostudományok atyjához, Hippokrateshez, aki azt mondta, hogy „Minden betegség a belekben kezdődik”, és ezt ő komolyan gondolta! Mi ezt soha sem vettük komolyan! Most itt van, és újra kell gombolni a kabátot.
Tudta?
A több mint 1000 velünk szimbiózisban élő baktériumcsaládnak csaknem százötvenszer több génje van, mint szervezetünk összes sejtjének. Ezért a mikrobiomot az emberi szervezet második genomjának is szokták nevezni. Ezek a gének működésük során állandóan változnak, és hatnak egymásra, és beépülnek szervezetünk sejtjeibe, születésünk pillanatától életünk végéig. A többség határozza meg sorsunkat, viselkedésünket, hangulatunkat, kontrollálja testünk működését. Hogy hogyan, erre ad választ a könyv, amit most kezében tart!
Az emberi genom megfejtésének az ára két tonna arany árának felelt meg. Ma ugyanezt néhány deka alumínium árából elvégezhetjük.
Ajánló:
„Össze vagyok zavarodva!
Nézem, hallgatom, olvasom a médiát. Puffadsz? Hasmenéses vagy? Szorulásod van? Fejfájásod van? Depreszsziós vagy? Fájnak az izületeid? Rosszul alszol? Sebaj! Itt van a mindenre jó csodaszer, nem kell semmit csinálnod, vedd be, és élj vidáman, mint eddig! Ebben a témában saját sok évtizedes tapasztalataim is bizonyítják, hogy mindaz, amit ebben a könyvben leírtak, az úgy van és nem úgy, ahogy a média sugallja”.
Béky László
agrármérnök, természetgyógyász